PROJEKT-CYBERNASTOLATEK
GOSPODARKA ODPADAMI
PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY – Linia Dębowiec – Wałdowo Królewskie
FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH

W sobotę 6 listopada br. w sali Zespołu Szkół w Ostromecku zainaugurowano rozgrywki III ligi mężczyzn prowadzone przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej. Rywalem zespołu LKS Bogmar Ostromecko był LZS Jastrzębie Lipno. Siatkarze z Lipna byli faworytami tego meczu, gdyż w ubiegłorocznych rozgrywkach zajęli w III lidze 1. Miejsce i walczyli w meczach barażowych o wejście do II ligi.

Niespodziewanie zawodnicy z Ostromecka na początku pierwszego seta zaskoczyli przeciwnika udanymi atakami, uzyskując wyraźne prowadzenie, które jednak stopniowo topniało. Końcówka seta należała do gospodarzy, którzy ucieszyli się z pierwszego wygranego seta. Niestety drugi set, podobnie zacięty  jak pierwszy zakończył się nieznaczną wygraną gości. Kluczową rolę w przebiegu całego spotkania odegrał trzeci set, w którym po kilku piłkach meczowych szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Ostromecka (30:28). Po przegraniu trzeciego seta w grę gości wkradła się duża nerwowość, która zaowocowała zwycięstwem zespołu LKS Ostromecko w czwartym secie i w całym meczu. Atutem gospodarzy w tym meczu była urozmaicona zespołowa gra, mało błędów i duża odporność psychiczna, dzięki której wygrywane były końcówki zaciętych setów.

LKS BOGMAR OSTROMECKO-LZS JASTRZĘBIE LIPNO 3:1  (25:22, 23:25, 30:28, 25:18)

Skład zespołu z Ostromecka: Artur Hoffmann (grający trener), Łukasz Śliwiński, Łukasz Szempliński, Mateusz Karbownik, Mikołaj Grabowski, Wiesław Oździński, Piotr Andersohn, Wojciech Święcicki , Miłosz Płomiński, Michał Górecki, Tomasz Westfalewski

W III lidze rywalami Ostromecka poza drużyną z Lipna będą zespoły: Alutor Chełmża, Orlęta Aleksandrów Kujawski, Trójka Nakło, AZS UMK Toruń, Culmen Chełmno.