PROJEKT-CYBERNASTOLATEK
GOSPODARKA ODPADAMI
PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY – Linia Dębowiec – Wałdowo Królewskie
FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH

11 listopada o godzinie 12:00 kilkuset osobowa rzesza biegaczy wyruszyła na trasę liczącego 11 km Biegu Niepodległości w Łubiance. Wśród których znalazła się czteroosobowa grupa biegaczy z gminy Dąbrowa Chełmińska tj.: Beata Zielińska LKS Ostromecko, Cezary Bińkowski LKS Ostromecko, Adrian Grygiel LZS Nowy Dwór , Grzegorz Syrocki Otowice. Start odbył się w Łubiance, a finisz na tartanowym stadionie w miejscowości Pigża. Na 6 km uczestnicy przebiegali przez dziedziniec Zamku Bierzgowskiego a już niecałe 2 kilometry dalej wbiegali do wspaniałego wąwozu. O ile wbieg do niego odbywał się na "złamanie karku" to już wybiegnięcie wymagało nie lada wysiłku - podbieg był długi, stromy i błotnisty .
W ramach Biegu Niepodległości w Łubiance odbyły się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży, które odbyły się na tartanowym stadionie w Pigży. Bieg chłopców na dystansie 400 metrów po pasjonującym finiszu wygrał Kamil Szmelter LZS Nowy Dwór. W biegu dziewcząt na dystansie 800 metrów Paulina Szmelter LZS Nowy Dwór zajęła wysokie 3 miejsce, w tym biegu także wystartowała Natalia Cesak LZS Nowy Dwór . W biegu młodzieżowym chłopców na dystansie 2000 metrów 9 miejsce zajął Damian Grygiel LZS Nowy Dwór .
XIII Bieg Niepodległości w Łubiance był zaliczany do cyklu Grand Prix Cross Łubianka 2009. W klasyfikacji biegów dziecięcych i młodzieżowych  do cyklu zalicza się 6 edycji biegów. W końcowej klasyfikacji GP w biegu dziewcząt 7-12 lat ( Szkoła Podstawowa) na dystansie 800 metrów Paulina Szmelter LZS Nowy Dwór zajęła 3 miejsce. W biegach młodzieżowych chłopców 13-15 lat (Gimnazjum) na dystansie 2000m na trzecim wysokim miejscu uplasował się Damian Grygiel LZS Nowy Dwór. Do cyklu GP –Łubianka Cross 2009 w ramach biegu głównego zaliczanych jest 12 edycji biegów. Po listopadowej jedenastej edycji w biegu na 8 km w kategorii kobiet wysokie 2 miejsce na podium zajmuje Beata Zielińska LKS Ostromecko . W kategorii mężczyzn na dystansie 8 km na 9 miejscu uplasował się Grzegorz Syrocki z Otowic.

ZAWODNICY ORAZ ZARZĄD KLUBU LZS NOWY DWÓR SKŁADAJĄ SERDECZNE  DZIĘKOWANIE FIRMIE „UNIMAT” ZA ZAPEWNIENIE TRANSPORTU NA XIII BIEGI  NIEPODLEGŁOŚCI  W  ŁUBIANCE.