Strona główna | Mapa strony | Kontakt
URZĄD GMINY
KONTAKT
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
INWESTYCJE I PROJEKTY
SAMORZĄDOWY INFORMATOR GMINY
BUDOWA NAPOWIETRZNEJ LINII 2x400 kV
OGŁOSZENIA
PRACOWNIA CERAMICZNA
KATALOG Z INFORMACJAMI
MAPA SERWISU
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
GALERIA
ZDROWIE
KRUS - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU
OŚWIATA
SPORT
TURYSTYKA
WYKOPALISKA W PNIU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
SZKOLENIA
POLICJA
Ustalanie przebiegu linii 400kv
TELEFONY ALARMOWE
GMINNE KOŁO EMERYTÓW,RENCISTÓW I INWALIDÓW
PODZIĘKOWANIA
BEZDOMNE ZWIERZĘTA
AKTUALNOŚCI Archiwum
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011
- 2010
- 2009
- 2008
- 2007
ROZKŁAD JAZDY
PODNIESIENIE KOMPETENCJI CYFROWYCH MIESZKAŃCÓW GMINY
PROJEKT-CYBERNASTOLATEK
GOSPODARKA ODPADAMI
PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY – Linia Dębowiec – Wałdowo Królewskie
FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH

Samorządy, które będą realizować Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego przejmują zadania Instytucji Pośredniczącej ZIT w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Porozumienie w tej sprawie zawarto 29 czerwca w Ostromecku.

 
Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to ważna część Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Pula środków, która trafi do naszego regionu w ramach całego RPO, to prawie 9,5 miliarda złotych. Trwają intensywne prace nad uszczegółowieniem tego dokumentu. Czytaj też: Konsultujemy szczegóły nowego RPO.

- Celem realizowanej przez samorządowe władze województwa polityki terytorialnej jest odejście od postrzegania obszarów przez pryzmat granic administracyjnych na rzecz ich indywidualnych potencjałów i wzajemnych zależności. Dla okresu programowania 2014-2020 Komisja Europejska zaproponowała nowy instrument pod nazwą Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Chodzi o realizację przedsięwzięć służących rozwiązywaniu problemów gospodarczych, środowiskowych, klimatycznych i społecznych danych obszarów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonuje ZIT dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego. Do porozumienia na rzecz jego realizacji przystąpiło 25 partnerów samorządowych (więcej tutaj). Środki przeznaczone wyłącznie na ten obszar to blisko 167 milionów euro.

Po zeszłorocznych negocjacjach z Komisją  Europejską i zatwierdzeniu w grudniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 rozpoczęto prace nad ustanowieniem ZIT-u bydgosko-toruńskiego tzw. instytucją pośredniczącą. Podczas szeregu spotkań i negocjacji ustalono zakres zadań, które samorząd województwa, jako instytucja zarządzająca RPO, przekaże do wykonania instytucji pośredniczącej. Samorządy partnerskie realizujące ZIT wyznaczyły prezydenta Bydgoszczy do pełnienia tej funkcji w ich imieniu.

Ustanowienie ZIT instytucją pośredniczącą otwiera drogę do wydatkowania środków z nowej, unijnej perspektywy finansowej. Instytucja pośrednicząca będzie uczestniczyć we współtworzeniu kryteriów wyboru projektów, harmonogramu konkursów dedykowanych ZIT, ogłaszać nabory wniosków, uczestniczyć w ocenie formalnej i merytorycznej złożonych projektów oraz dokonywać wyboru projektów do dofinansowania przed zatwierdzeniem ich przez samorząd województwa.   

Porozumienie w sprawie powierzenia zadań instytucji pośredniczącej w ramach instrumentu ZIT zawarto 29 czerwca w Ostromecku. Podpisy pod dokumentem złożyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz reprezentujący ZIT prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
 
Treść dokumentu tutaj
 
Także 29 czerwca 25 samorządowych partnerów ZIT podpisało aneks do porozumienia w sprawie realizacji tego instrumentu.

  • O obszarach, na które trafi wsparcie w ramach RPO na lata 2014-2020 tutaj.
  • Więcej o RPO na lata 2014-2020 w broszurze informacyjnej tutaj.


 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


źródło:http://www.kujawsko-pomorskie.pl

poleć artykuł wersja do druku  





Copyright © 2007 by Logonet