Strona główna | Mapa strony | Kontakt
URZĄD GMINY
KONTAKT
INWESTYCJE I PROJEKTY
SAMORZĄDOWY INFORMATOR GMINY
BUDOWA NAPOWIETRZNEJ LINII 2x400 kV
OGŁOSZENIA
PRACOWNIA CERAMICZNA
KATALOG Z INFORMACJAMI
MAPA SERWISU
BIBLIOTEKA PUBLICZNO-SZKOLNA
Zasłużony dla Kultury Polskiej
Nagroda dla GBPSz
Bajka mojej mamy
Harry Poter dla bibliotek
Dzieci z Bullerbyn w Ostromecku
Spotkanie z Trojanowskim
Urodziny misia
Dotacja dla biblioteki
Przedszkolaki w bibliotece
Dzień Bibliotekarza
Dzień Misia
Dyskusyjne Kluby Książki
Spotkanie wielbicieli Harry’ego Pottera
Wychowanie przez czytanie
Niesforne Miziołki w Dąbrowie Chełmińskiej
Integracja dzieci słyszących i niesłyszących
Strażak w bibliotece
Czytanie w pałacowych komnatach
Parada wyobraźni
Spotkanie w przychodni.
„Jak Wojtek został strażakiem”
Ogólnopolskie urodziny książkowego misia.
Dotacja wzbogaciła księgozbiory placówek biblitecznych.
Spotkanie autorskie z Dorotą Suwalską.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
Autor „savoir-vivru dla dzieci” gościł w bibliotece
PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK
Konferencja edukacyjna 'Mądre wychowanie'
„INTERNET OKNEM NA ŚWIAT”
Partnerstwo na rzecz rozwoju biblioteki
Danuta Wędrowska Koordynatorem Roku 2010
GALERIA
ZDROWIE
KRUS - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU
OŚWIATA
SPORT
TURYSTYKA
WYKOPALISKA W PNIU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
SZKOLENIA
Ustalanie przebiegu linii 400kv
POLICJA
TELEFONY ALARMOWE
GMINNE KOŁO EMERYTÓW,RENCISTÓW I INWALIDÓW
PODZIĘKOWANIA
ADOPCJA ZWIERZĄT
PRACA
ROZKŁAD JAZDY

SUPER  STATUETKA
 
dla Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej
w Dąbrowie Chełmińskiej
 
V Jubileuszowy Finał kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", organizowany przez Fundację ABCXXI, odbył się 26 marca 2007 r. w Teatrze Narodowym w Warszawie.
Tegoroczna gala stanowiła okazję do podziękowania osobom, firmom i instytucjom, które promują kampanię czytania oraz na różne sposoby wspierają działania fundacji. Podczas Finału nastąpiło także wręczenie nagród najlepszym Liderom i Koordynatorom kampanii czytania, którzy działają społecznie w całym kraju.
              Jubileuszowy Finał CPCD objął patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kazimierz Michał Ujazdowski, który w dniu 27 marca przyjął najaktywniejszych Koordynatorów kampanii czytania.
Imprezę poprowadzili Kinga Rusin oraz Zbigniew Zamachowski. Wystąpili m.in. Maryla Rodowicz z Zespołem, Ewelina Flinta, Majka Jeżowska, Jerzy Baczyński, Rafał Bryndal, Mateusz Damięcki, Teatr AKT.
Nagrody w Konkursie na Najlepiej Przeprowadzoną Kampanię CPCD w roku szkolnym 2005/2006 otrzymali wyróżniający się Liderzy i Koordynatorzy kampanii z całego kraju.
Komisja konkursowa przyznała 8 Super Statuetek, 12 Statuetek oraz 22 medale; autorką Statuetek i medali jest znana artystka, Dorota Dziekiewicz- Pilich.
 
Wśród laureatów nagrodzonych Super Statuetką znalazła się Danuta Wędrowska, kierownik Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Dąbrowie Chełmińskiej. Warto przypomnieć, że Gminna Biblioteka Publiczno-Szkolna w Dąbrowie Chełmińskiej nie po raz pierwszy została doceniona przez Fundację ABCXXI. Już w roku szkolnym 2002/2003 otrzymała Wyróżnienie, w 2003/2004 Medal, w 2004/2005 Statuetkę a za rok 2005/2006 Super Statuetkę.
Biblioteka w Dąbrowie Chełmińskiej jest jedną z dwóch bibliotek w naszym województwie nagrodzonych w tym roku przez Fundację ABCXXI, a jedyną w powiecie bydgoskim.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wysoko oceniono naszą pracę i wszystkich, którzy aktywnie uczestniczą w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, są nam życzliwi i nas wspierają w naszych działaniach. Na uznanie zasługują wszyscy, którzy współpracują z biblioteką poprzez czynne uczestnictwo w kampanii.
 
Uroczysty Finał był także okazją do podziękowania Sponsorom i Darczyńcom oraz Patronom Medialnym i Sprzymierzeńcom Fundacji ABCXXI, którzy w mijającym roku aktywnie wspierali jej działania.
Bohaterką indywidualną Finału była pani profesor Joanna Papuzińska, która uczczona została Statuetką "Cała Polska czyta dzieciom" za całokształt swej pracy twórczej, naukowej oraz działalności na rzecz dzieci.
Statuetki wraz ze specjalnymi podziękowaniami za wsparcie - pro bono - kampanii czytania swymi talentami otrzymali autorzy piosenki "Cała Polska czyta dzieciom" Jacek Cygan oraz Romuald Lipko, a medalami zostali uhonorowani wszyscy jej wykonawcy: Maryla Rodowicz, Majka Jeżowska, Ewelina Flinta, Mateusz Damięcki, Piotr Fronczewski i Zbigniew Zamachowski, który za całokształt współpracy z Fundacją został dodatkowo wyróżniony Statuetką.
Na tegoroczny jubileuszowy Finał Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w Teatrze Narodowym w Warszawie zaproszono wiele osób ze świata kultury, polityki i mediów.
Inicjatorem kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" jest Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, która od ponad pięciu lat namawia rodziców i wychowawców do codziennego, 20 - minutowego głośnego czytania dzieciom, przekonując, że jest ono najlepszym sposobem wspólnego spędzania czasu i najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka. Czytanie uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, sprzyja koncentracji, przynosi wiedzę oraz wiarę w siebie, uczy odróżniania dobra od zła, daje wiele radości. Fundacja przypomina jednocześnie o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych
i gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują czas dłuższy niż szkoła.
Wszystkim działaniom Fundacji przyświeca troska o zdrowie emocjonalne - czyli psychiczne, umysłowe i moralne - dzieci i młodzieży. Imprezy i akcje czytelnicze organizowane przez Fundację mają na celu zachęcenie dzieci do kontaktu z książką oraz przypominanie dorosłym o potrzebie spędzania z dziećmi czasu w mądry sposób - na rozmowach i wspólnym czytaniu. Realizują je Liderzy i Koordynatorzy kampanii CPCD w całej Polsce. Do najważniejszych imprez zainicjowanych przez Fundację należą: organizowany tradycyjnie w czerwcu Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, cykl imprez
 pt. "Czytanie zbliża" - integrujących dzieci niepełnosprawne i zdrowe, Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka , a także Wiosenna Zbiórka Książek dla Domów Dziecka, szpitali, bibliotek przedszkolnych, szkolnych i publicznych.
Kampanię czytania prowadzi w całym kraju ponad 2230 Koordynatorów i Liderów, a do ogłoszonych przez Fundację programów "Czytające szkoły" i "Klub Czytających Przedszkoli" przystąpiło już ponad 1300 szkół i ponad 1200 przedszkoli
z całego kraju. Badania IPSOS z września 2006 roku wykazały, że kampanię "Cała Polska czyta dzieciom" zna 85%.
Kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom" otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, m. in. w 2003 r. Grand Prix na Festiwalu Komunikacji Społecznej, w 2004 r. Kryształowe Zwierciadło, w 2005 r. medal Gloria Artis przyznany przez Ministra Kultury, Honorową Nagrodę Pro Publico Bono oraz medal Optimus Hominum nadany przez Polski Komitet Pomocy Społecznej, w 2006 r. Małego Pegaza oraz prestiżową międzynarodową nagrodę IBBY - Asahi Reading Promotion Award, którą przedstawicielki Fundacji odebrały w sierpniu ub. roku w Macao, podczas 30 Kongresu IBBY. W 2007 r. Fundacja otrzymała medal nadany przez Stowarzyszenie Wydawców Polskich.
Partnerami V Finału kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" byli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Książki i Teatr Narodowy. Współorganizatorem V Finału kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" była Stołeczna Estrada.
 
                                        Koordynator kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”
                                                                     Danuta Wędrowska
      

poleć artykuł wersja do druku  

Copyright © 2007 by Logonet