Strona główna | Mapa strony | Kontakt
URZĄD GMINY
KONTAKT
INWESTYCJE I PROJEKTY
SAMORZĄDOWY INFORMATOR GMINY
BUDOWA NAPOWIETRZNEJ LINII 2x400 kV
OGŁOSZENIA
PRACOWNIA CERAMICZNA
MAPA SERWISU
AKTUALNOŚCI
GALERIA
ZDROWIE
KRUS - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU
OŚWIATA
SPORT
Informacje sportowe
Ludowe Kluby Sportowe
Piłka nożna
sekcja bokserska
Wyniki
ORLIK
TURYSTYKA
WYKOPALISKA W PNIU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
ROZKŁAD JAZDY BUSA
POLICJA
TELEFONY ALARMOWE
GMINNE KOŁO EMERYTÓW,RENCISTÓW I INWALIDÓW
PODZIĘKOWANIA
ADOPCJA ZWIERZĄT

 
        Klub sportowy LZS Nowy Dwór reprezentował gminę Dąbrowa Chełmińska w piłce nożnej kobiet w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich – Pekin 2008, które  odbędą się na obiektach w Jabłonowie Pomorskim.   
        W III rundzie eliminacyjnej reprezentacja Gminy Dąbrowa Chełmińska spotkała się z reprezentacją gminy Zła Wieś Wielka. Reprezentacja tej gminy jest drużyną bardzo doświadczoną. W składzie występowały zawodniczki mające już za sobą staż w II lidze piłkarskiej kobiet w Polskim Związku Piłki Nożnej.
    
       W dwu-meczu wygrały piłkarki gminy Złej Wsi Wielkiej, lecz nasze zawodniczki postawiły momentami twarde warunki gry.
      W ocenie działaczy obu ekip najlepszą zawodniczką tej rywalizacji była nasza zawodniczka Monika Opaczyk, której to po zawodach działacze zwycięskiej drużyny złożyli oficjalną ofertę gry w ich barwach.
      Pierwszy mecz został rozegrany w dniu 27 października 2007 r. na boisku w Złej Wsi Wielkiej. Mecz rewanżowy odbył się na boisku w Czarżu w dniu 3 listopada 2007 r.
    
     Urząd Gminy okazał dużą pomoc w zabezpieczeniu logistycznym tej rywalizacji. Trenerem zespołu był Leszek Szmelter natomiast kierownikiem zespołu Krzysztof Paliński.
 
 
   W dniu 3 listopada 2007 r. w świetlicy w Ostromecku odbyło się spotkanie sekcji biegowej klubu sportowego LZS Nowy Dwór. W trakcie spotkania zawodnicy zostali zapoznani ye strategi rozwoju sekcji przez Prezesa klubu Krzysztofa Palińskiego oraz biegaczkę Beatę Zielińską, która to na co dzień opiekuję się sekcją biegową. Omówione zostały formy treningów oraz najbliższy kalendarz imprez biegowych.
    Ponadto młodzi zawodnicy mogli podziwiać bogatą kolekcję osiągnięć swojej trenerki Pani Beaty, która to wystawiła do wglądu zdobyte medale, puchary oraz dyplomy.
 
   Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze przy herbatce i słodyczach.
 
 
     W dniu 8 listopada 2007 r. w Zespole Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej odbyło się spotkanie zorganizowane na wniosek Gminnej Rady Sportu z dyrektorami oraz nauczycielami wychowania fizycznego szkół z terenu gminy.
Celem spotkania było:
1.      Wypracowanie strategii rozwoju sportu dzieci i młodzieży w gminie Dąbrowa Chełmińska z uwzględnieniem dotychczasowych doświadczeń w poszczególnych szkołach we wzajemnej współpracy z Gminną Radą Sportu oraz klubami sportowymi funkcjonującymi na jej terenie.
2.      Przyjęcie kalendarza imprez sportowych organizowanych w szkołach w ramach rywalizacji o Mistrzostwo Gminy Dąbrowa Chełmińska.
3.      Omówienie konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatu Bydgoskiego pt. „Widać na trybunach”, który to odbędzie się w ramach Mistrzostw Świata Juniorów Juniorów w L.A. w lipcu 2008 r.
 
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy w osobach Sekretarz – Pani Krystyna Kalinowska oraz Barbara Gandziarowska. Zebranie prowadził Przewodniczący Gminnej Rady Sportu Krzysztof Paliński.
 
 
 W dniu 11 listopada 2007 r. zawodnicy i zawodniczki sekcji biegowej klubu sportowego LZS Nowy Dwór uczestniczyli w XI Biegu Niepodległości organizowanym przez Urząd Gminy Łubianka k.Torunia oraz LGD „Ziemia Gotyku” na obiektach sportowych w Pigży.
   W imprezie udział brali biegacze z terenu całej polski (razem startowało we wszystkich biegach około 350 sportowców).
 
   Nasi młodzi biegacze na tle tylu biegaczy wypadli bardzo dobrze.
 
   W biegach towarzyszących biegowi głównemu nasi reprezentanci byli w czołówce swoich biegów:
 
  1. Maciej Grygiel, Marta Grygiel oraz Weronika Pietrakowska startowali na dystansie 800 m.
  2. Adam Gębka i Adam Grygiel startowali na dystansie 2000 m.
  3. Paulina Szmelter startowała na dystansie 400 m gdzie okazała się najlepszą zawodniczką wygrywając zdecydowanie ten bieg. W nagrodę otrzymała piękny puchar za zwycięstwo.
  4. W biegu głównym, który był rozgrywany na trasie z Łubianki do Pigży ( długość 11 km) na 272 zawodników , jako jeden z najmłodszych po raz pierwszy na tak długim dystansie wystartował Paweł Olejniczak. Paweł przybiegł do mety bez wielkiego zmęczenia pozostawiając w pokonanym polu kilkudziesięciu rywali.
  5. W biegu głównym wystartowała trenerka naszych biegaczy reprezentująca barwy klubu sportowego LKS Ostromecko –Beata Zielińska zajmując wysokie 7 miejsce w rywalizacji kobiet.
  6. Beata Zielińska otrzymała pamiątkowy medal i statuetkę natomiast Paweł Olejniczak otrzymał pamiątkowy medal za start w tym biegu.
  7. Dodatkową atrakcją ufundowaną przez organizatorów zawodów było losowanie nagród, w którym udział brali wszyscy zawodnicy. Z naszej ekipy nagrody rzeczowe wylosowali:
    • Adam Gębka,
    • Adam Grygiel,
    • Marta Grygiel,
    • Weronika Pietrakowska
 
   Kierownikiem ekipy był Krzysztof Paliński – transport zabezpieczyła Firma „UNIMAT” siedzibą w Nowym Dworze, której to serdecznie dziękujemy.
 
Gminna Rada Sportu informuje, że w dniach 15-16 listopada 2007r. w Zespole Szkól w Czarżu odbyły się zawody o Mistrzostwo Gminy szkól podstawowych dziewcząt i chłopców.
Wyniki w kategorii dziewcząt przedstawiają się następująco:
1. ZS Dąbrowa Chełmińska - ZS Czarże 14:11
2. ZS Ostromecko - ZS Dąbrowa Chełmińska 2:19
3. ZS Czarże - ZS Ostromecko 23:4
 TABELA
1. ZS Dąbrowa Chełmińska 2-4-33:13
2.ZS Czarże                              2-2-34:18
3.ZS Ostromecko                  2-0-  6:42
  
  
Wyniki w kategorii chłopców przedstawiają się następująco:
1. ZS Dąbrowa Chełmińska  -ZS Ostromecko 23:1
2.ZS Czarże   - ZS Dąbrowa Chełmińska         7:14
3. ZS Ostromecko - ZS Czarże                           2:18
TABELA:
1. ZS Dąbrowa Chełmińska 2-4-37:8
2. ZS Czarże                            2-2-25:16
3. ZS Ostromecko                  2-0-  3:41
   Nad przestrzeganiem przepisów oraz zasad gry w poszczególnych meczach czuwali sędziowie Polskiego Związku Piłki Ręcznej.
    Na zakończenie turnieju drużyny zostaly wyróżnione pięknymi pamiątkowymi pucharami i dyplomami oraz słodyczami, które to ufundowal organizator turnieju Zespól Szkól w Czarżu. Zawody odbyły się we wspanialej sportowej atmosferze! - Zespół Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej jako zycięsca zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców będzie reprezentował gminę Dąbrowa Chełmińska w rozgrywkach na szczeblu powiatowym.
W imieniu Gminnej Rady Sporu życzymy powodzenia.
(Informaję przygotował Krzysztof Paliński)
 
 
 
Rozgrywki halowe w piłce nożnej o Mistrzostwo Gminy Dąbrowa Chełmińska 2007/2008
 
 
Na dzień dzisiejszy rozegrane zostały trzy kolejki spotkań, które rozgrywane są na bazie hal sportowych przy Zespołach Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej i Ostromecku.
 
WYNIKI I KOLEJKI
 
BOGMAR OSTROMECKO II – LKS JANOWO 
0:6
 
BOGMAR OSTROMECKO I – LZS NOWY DWÓR
19:1
 
LKS WAŁDOWO KRÓLEWSKIE – LKS CZEMLEWO
5:17
  
ARKO CZARŻE – SPEEDWAY TEAM DĄBROWA CHEŁMIŃSKA
13:7
 
STAN-MAR CZARŻE -  LKS BOLUMIN
23:4
 
WYNIKI II KOLEJKI
 
SPEEDWAY TEAM DĄBROWA CHEŁMIŃSKA  - LZS NOWY DWÓR
21:1
 
LKS JANOWO – BOGMAR OSTROMECKO I
6:5
 
STANMAR CZARŻE – LKS CZEMLEWO
7:7
 
ARKO CZARŻE - LKS WAŁDOWO KRÓLEWSKIE
14:3
 
LKS BOLUMIN-BOGMAR OSTROMECKO II
3:12
 
WYNIKI III KOLEJKI
 
BOGMAR OSTROMECKO I - SPEEDWAY TEAM DĄBROWA CHEŁMIŃSKA
8:6
 
STAN MAR CZARŻE – ARKO CZARŻE
9:7
 
LKS WAŁDOWO KRÓLEWSKIE - LZS NOWY DWÓR
5:7
 
LKS BOLUMIN –LKS JANOWO
0:13
 
BOGMAR OSTROMECKO II – LKS CZEMLEWO
9:16
TABELA WYNIKÓW -zobacz
 
 
 
 
KLASYFIKACJA KRÓLA STRZELCÓW BRAMEK
PO DZIEWIĘCIU KOLEJKACH ROZRYWEK 2007/2008
 
 
1.      Kurkowski Michał                 - J - 2,
2.      Wnęk Radosław                     J- 0, 1, 0,0,0,0,0,0,1
3.      Kociniewski Bartłomiej         -J - 2, 2, 2, 0, 1,0,1,1, 2-     - 11 bramek
4.      Kurkowski Michał                 - J- 0, 0, 5, 2,0,0,1,
5.      First Daniel                              -J - 1, 0, 2,
6.      Finc Waldemar                       - J- 0, 1,0,0,0,0,0,3,3 – 7 bramek
7.      Broskiewicz Michał                 -J - 1, 1, 2, 1, 1,0,0,0,8 – 14 bramek
8.      Kociniewski Jacek                   -J- 0, 0, 1, 1, 1,0,0,1, 1- 5 bramek
9.      Kociniewski Dariusz               -J- 0, 0, 1, 2, 1,
10. Krauze Michał                         -J- 0, 0, 0, 1,
11. Siewert Mieczysław           -SMCz - 3, 0, 1, 4, 1,
12. Siewert Andrzej                 -SMCz- 6, 0, 1, 3,0,1, 1, 0,3    - 15 bramek
13. Lachowicz Robert              -SMCz- 9, 1, 3, 7, 0,5, 4, 0,4   - 33 bramki
14. Szwaracki Michał               - SMCz-0, 5, 2, 5, 1,2,, 1,   - 16 bramek
15. Kamrowski Jakub              -SMCz - 4, 1, 1, 8, 0,3, 1    - 18 bramek
16. Baranowski Dawid             -SMCz - 1, 0, 1, 1,
17. Sypniewski Sławomir              - B- 1, 2,
18. Struski Tomasz                        - B- 0,0,0,0, 1,2,1, 2,
19. Klarkowski Krzysztof             -B- 0, 1,
20. Klarkowski Andrzej                - B- 0,0,0,0,0,3,
21. Opaczyk Jakub                        - B- 0,0,0,0,0,4,2,
22. Buliński Mirosław                   - B-3,
23. Sarnowski Bogusław               - B- 0, 0, 0, 1,0,4,
24. Berzis Michał                        -ACz – 5, 7, 0, 1, 4,3,0, 5,3    -28 bramek
25. Pobudkiewicz Krzysztof      - ACz- 0, 1, 0, 1,0,0,0,1,1
26. Pałczyński Dawid                 - ACz- 1, 0, 2, 0, 1,
27. Cegłowski Krzysztof            - ACz-2, 2, 0, 1,0,1,2,6 ,1        - 15 bramek
28. Siewert Roman                     - Acz- 0, 0, 0, 1,
29. Lewicki Sebastian                - Acz- 0, 4, 0, 6, 6,6,1, 10, 4 - 37 bramek
30. Kapica Zbigniew                  - ACz-4, 0, 3, 2, 2,1,2, 3,3     - 20 bramek
31. Lewicki Sebastian                - ACz-1, 0, 2,
32. Kaźmierczak Jakub             -DCh-2, 8, 1,0,0,3,5, 2,       - 21 bramek
33. Każmierczak Mateusz         - DCh – 0, 1, 1, 1,0,1,1, 2,4 – 11 bramek
34. Tuszyński Łukasz                 - DCh-3, 8, 1,0,0,1,1, 2      - 16 bramek
35. Tuszyński Kacper                 -DCh- 0, 1, 1,0,0,3,2
36. Ratajczak Przemysław         - DCh- 0, 3, 2,0,0,0,0,1,1
37. Sierek Krzysztof                   - DCh-2,0,0,0,0,0,0,4,
38. Sadurski Mateusz                 - DCh-0,0,0,0,0,0,0,1,1
39. Piotrowski Roman                - W- 1, 1, 1, 1,
40. Leśniak Adik                         - W- 0, 1,
41. Kaczor Michał                       -W- 1,
42. Ostrowski Adam                   - W- 1, 0, 1, 1,
43. Godlewski Damian               - W- 0, 0, 2,
44. Nowicki Radosław                 - W – 2, 1, 1,
45. Śliwiński Jacek                      - CZ-6, 2, 6, 4,0, 4,0,5, 6    - 33 bramki
46. Śliwiński Mariusz                 - CZ- 2, 0, 3, 2, 1, 2,2,       - 13 bramek
47. Armknedt Mariusz               -CZ-6, 1, 3, 1,                    - 11 bramek
48. Muszyński Paweł                  - CZ- 0, 0, 0, 1,0,2,1
49. Szuła Jakub                           -CZ- 0, 2, 3, 4,0,1, 0,0,2      - 12 bramek
50. Pudo Maciej                           - CZ- 0, 1, 0, 0, 1,
51. Pudo Łukasz                          - CZ- 0, 0, 1, 2,
52. Armknedt Sławomir(Tomasz)-CZ-3, 1, 0, 1, 1,2, 3,1    - 11 bramek
53. Mikołajczyk Robert              - Cz- 0,0,0,0,0,0,1
54. Struski Marcin                       - OI- 2, 0, 2, 4, 2,3,2,1,1    - 17 bramek
55. Marchlik Piotr                       - OI-4, 1, 0, 4, 1,1,4,3,1    - 19 bramek
56. Pokorniecki Tomasz              - OI-3, 2, 3, 3, 1,2,3,3     - 20 bramek
57. Magoń Przemysław               - OI-4, 2, 1, 3,0,6,2,1      - 19 bramek
58. Malankowski Paweł              - OI-1, 0, 1, 1, 1,1,1,1
59. Stankiewicz Błażej                - OI- 3, 0, 1, 4,0, 5,1,0,1       - 15 bramek
60. Śliwiński Łukasz                   - OI-1, 0, 0, 0, 1,4,2,
61. Wesołowski Przemysław       -ND-1 samobójcza,
62. Godlewski Michał                  - ND- 1, 0, 2,
63.  Kulaszewski Łukasz             - ND- 0, 1, 3,
64. Pietrakowski Michał             - ND – 0, 0, 1,0,0,1,
65. Barlik Fabian                         -ND- 0, 0, 1, 1,
66. Grygiel Marcin                      - ND- 0, 0, 0, 1,0,2,
67. Grygiel Adam                        - ND- 0, 0, 0, 1, 1,0,2
68. Kalisz Paweł                          - OII – 0, 1, 1, 1, 3, 0,0,0,2   - 8 bramek
69. Malankowski Maciej            - OII – 0, 3, 1, 5,1,           - 10 bramek
70. Struski Adam                        - OII – 0, 6, 3, 0,0,0,0,0,2 - 11 bramek
71. Mikołajewski Damian          - OII – 0, 1, 0, 0, 1,
72. Kuk Piotr                              - OII – 0, 1, 0,0,0,1,
73. Kujawski Sebastian              – OII – 0, 0, 1, 1, 
74. Grabski Marcin                    - O II- 0,0,0,0, 2,
75. Stańczak Kamil                     - O II – 0,0,0,0, 2,
76. Kalisz Adam                          - O II- 0,0,0,0,0,0,1,
 
 
WYNIKI IX KOLEJKI:
 
 
LKS Bolumin – LKS Wałdowo Królewskie
                        3 – 0 (walkower)
 
STAN-MAR Czarże- LKS BOGMAR Ostromecko II
 
                               7 – 4
 
ARCO Czarże - BOGMAR Ostromecko I
 
                       12 – 3
 
LKS Dąbrowa Chełmińska – LKS Czemlewo
 
                      6 – 10
 
LKS Janowo- – LZS Nowy Dwór
 
                             15 – 0
TABELA WYNIKÓW zobacz
UWAGA:
·        W przypadku równej ilości punktów o kolejności w tabeli decyduje wynik bezpośredniego meczu pomiędzy zainteresowanymi zespołami
 
                  STAN–MAR Czarże – ARCO Czarże
                                           9 – 7 ( rozegrano w 3 kolejce)
 
·        Zestaw par w meczach półfinałowych:
1)      STAN MAR Czarże – LKS Czemlewo ( godz. 10.00
 
2)      ARCO Czarże – LKS Janowo (godz.11.00)
 
·        W meczu o 1 miejsce zmierzą się zwycięzcy dwu meczu, natomiast o 3 miejsce przegrani.
 
·        Nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundował Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska.
 
·         Wpłaty organizacyjne wpłaciły wszystkie kluby biorące udział w rozgrywkach.
 
·        W imieniu Gminnej Rady Sportu serdecznie dziękuję zespołom, które zakończyły rozgrywki na etapie rundy zasadniczej. Jednocześnie w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na oficjalne zakończenie rozgrywek o Mistrzostwo Gminy w halowej piłce nożnej na sezon 2007/2008 w dniu 3 lutego w godz. 14.00 – 14.30.
 
 
 
 
                                                                            Przewodniczący
 
                                                                             Gminnej Rady Sportu
 
 
 
                                                                                 mgr inż. Krzysztof Paliński
________________________________________________
WYNIKI FAZY PLAY –OFF
W ROZRYWKACH O MISTRZOSTWO GMINY DĄBROWA CHEŁMIŃSKA SENIORÓW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ - 2007/2008
 
 
Mecze półfinałowe:
 
STAN-MAR Czarże – LKS Czemlewo
 
10 : 7 (4:2)
 
ARCO Czarże - LKS Janowo
 
2 : 2 ( 1:0)
 
 w rzutach karnych:
 
1:2
 
Mecze finałowe :
 
Mecz o 3 miejsce:
 
ARCO Czarże - LKS Czemlewo
 
6        : 8 ( 2:5)
 
Mecz o 1 miejsce:
 
STAN MAR Czarże – LKS Janowo
 
2 : 2 (1:2)
 
w rzutach karnych:
 
3:1
 
Mistrzem Gminy Dąbrowa Chełmińska na sezon 2007/2008 został zespół:
 
STAN MAR Czarże
 
Na zakończenie rozgrywek Przewodniczący Gminnej Rady Sportu Krzysztof Paliński i z-ca Przewodniczącego Sławomir Sypniewski wręczyli zespołom nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy, które ufundował Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska.
 
Najlepszym bramkarzem turnieju został uznany :
 
Rafał Muchewicz – LKS Janowo
 
 
Klasyfikację króla strzelców bramek wygrał po zaciętej walce:
 
Jacek Śliwiński – LKS Czemlewo
 
KLASYFIKACJA KRÓLA STRZELCÓW BRAMEK
W ROZRYWKACH O MISTRZOSTWO GMINY DĄBROWA CHEŁMIŃSKA SENIORÓW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ - 2007/2008
 
 
1.      Śliwiński Jacek                      - LKS Czemlewo                          - 41 bramek
2.      Lewicki Sebastian                - ARCO Czarże                             - 38 bramek
3.      Lachowicz Robert               - STAN – MAR Czarże                   - 33 bramki
4.      Berzis Michał                        -ARCO Czarże                                - 31 bramek
5.      Kapica Zbigniew                  - ARCO Czarże                                - 23 bramki
6.      Kamrowski Jakub               - STAN – MAR Czarże                   - 22 bramki
7.      Kaźmierczak Jakub             -LKS Dąbrowa Chełmińska         - 21 bramek
8.      Pokorniecki Tomasz            - LKS BOGMAR Ostromecko I    - 20 bramek
9.      Marchlik Piotr                     - LKS BOGMAR Ostromecko I       - 19 bramek
10. Szwaracki Michał               - STAN – MAR Czarże                       - 18 bramek
 
 
      Gminna Rada Sportu w imieniu zawodników składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji rozgrywek :
 
· Urzędowi Gminy Dąbrowa Chełmińska za okazaną pomoc finansową w zakupie nagród i pucharów oraz dyplomów w celu uświetnienia zakończenia rozgrywek.
 
· Dyrekcji Zespołów Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej, Czarżu oraz Ostromecku za możliwość korzystania z sal gimnastycznych oraz innych pomieszczeń potrzebnych w celu zabezpieczenia rozgrywek.
 
· Sędziom piłkarskim całego turnieju :
 
-         kol. Januszowi Różyckiemu
-          kol. Zbigniewowi Pietrzakowi
 
 za sędziowanie w całym turnieju zgodnie z duchem sportu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

poleć artykuł wersja do druku  





Copyright © 2007 by Logonet