Strona główna | Mapa strony | Kontakt
URZĄD GMINY
KONTAKT
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
INWESTYCJE I PROJEKTY
SAMORZĄDOWY INFORMATOR GMINY
BUDOWA NAPOWIETRZNEJ LINII 2x400 kV
OGŁOSZENIA
PRACOWNIA CERAMICZNA
KATALOG Z INFORMACJAMI
MAPA
ROZKŁAD JAZDY BUSA
MAPA SERWISU
BIBLIOTEKA PUBLICZNA
GALERIA
ZDROWIE
KRUS - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU
OŚWIATA
SPORT
TURYSTYKA
WYKOPALISKA W PNIU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
SZKOLENIA
POLICJA
Ustalanie przebiegu linii 400kv
TELEFONY ALARMOWE
GMINNE KOŁO EMERYTÓW,RENCISTÓW I INWALIDÓW
PODZIĘKOWANIA
ADOPCJA ZWIERZĄT
AKTUALNOŚCI Archiwum
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011
- 2010
- 2009
- 2008
- 2007
ROZKŁAD JAZDY
PODNIESIENIE KOMPETENCJI CYFROWYCH MIESZKAŃCÓW GMINY
PROJEKT-CYBERNASTOLATEK
GOSPODARKA ODPADAMI

 

 

                                We wtorkowe popołudnie, 3 kwietnia 2007 r., gwarno było w czytelni Filii Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Ostromecku.

Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Dąbrowie Chełmińskiej i kierownik GBP-Sz - Danucie Wędrowskiej oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy, zorganizowano spotkanie autorskie

z Tomaszem Trojanowskim.

Impreza w Ostromecku została zorganizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Wzięły w niej udział dzieci z Ostromecka, Dąbrowy Chełmińskiej i Czarża jak również pracownicy Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Dąbrowie Chełmińskiej, nauczyciele z Przedszkola Publicznego w Ostromecku i rodzice.

Tomasz Trojanowski jest autorem książek adresowanych do najmłodszych czytelników, co ciekawe nie skupia się na jednej pracy. Jednocześnie pisze książki, realizuje programy telewizyjne, słuchowiska radiowe dla dzieci i młodzieży i znajduje czas na spotkania ze swoimi czytelnikami.

Jest laureatem Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, którą przyznała mu w 1997 r. Fundacja „Książka dla Dziecka” i redakcja „Guliwera” za książkę pt.: „Kocie historie”.

Tomasz Trojanowski ma w sobie niezwykły dar nawiązywania kontaktu ze słuchaczami,

z wykształcenia pedagog, potrafi doskonale znaleźć „wspólny język” z dziećmi. Jego barwne opowieści o bohaterach swoich książek zafascynowały dzieci. Wypowiedzi gościa dotyczyły przede wszystkim pisarstwa, literatury, pracy, ale jednocześnie stawały się wspaniałą lekcją wychowania. Autor skupił się na wartościach przekazywanych za pośrednictwem swoich książek, które pobudzają wyobraźnię dziecka, uczą rzeczy pozytywnych – szacunku, mądrości, dobra, przyjaźni.

Spotkanie nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Można było wysłuchać fragmentów książek, które czytał sam Tomasz Trojanowski.

Dzieci kierowały do autora pytania, a było ich co niemiara. Młodzi czytelnicy chcieli wiedzieć dlaczego ich gość pisze książki, skąd czerpie pomysły do swych opowieści, jakie są jego plany na przyszłość. Na każde z pytań otrzymywali wyczerpującą odpowiedź. Mieli także okazję zapoznania się z pierwowzorami ilustracji do „Kocich  opowieści” jak również obejrzenia zdjęć kotów, które były inspiracją do napisania przygód sympatycznych zwierzątek.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, nie obeszło się bez podziękowań. Dzieci wręczyły pisarzowi własnoręcznie wykonane upominki. Pan Tomasz zapewnił, że podarowany malowany obrazek na drewnie znajdzie swoje honorowe miejsce u niego w domu.

Na zakończenie imprezy każdy chętny mógł nabyć książkę Tomasza Trojanowskiego, oczywiście z dedykacją i autografem autora.

Gminna Biblioteka Publiczno-Szkolna w Dąbrowie Chełmińskiej również może się poszczycić książkami z dedykacją i autografem autora.

Serdecznie dziękujemy Paniom: Danucie Kaczmarek, Lucynie Partyka i Annie Rymkiewicz

z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy, za pomoc

w organizacji spotkania.

 

                                                                Koordynator akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

                                                Danuta Wędrowska

 

 

poleć artykuł wersja do druku  

Copyright © 2007 by Logonet