Strona główna | Mapa strony | Kontakt
URZĄD GMINY
KONTAKT
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
INWESTYCJE I PROJEKTY
SAMORZĄDOWY INFORMATOR GMINY
BUDOWA NAPOWIETRZNEJ LINII 2x400 kV
OGŁOSZENIA
PRACOWNIA CERAMICZNA
KATALOG Z INFORMACJAMI
MAPA SERWISU
BIBLIOTEKA PUBLICZNA
GALERIA
ZDROWIE
KRUS - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU
OŚWIATA
SPORT
TURYSTYKA
WYKOPALISKA W PNIU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
SZKOLENIA
POLICJA
Ustalanie przebiegu linii 400kv
TELEFONY ALARMOWE
GMINNE KOŁO EMERYTÓW,RENCISTÓW I INWALIDÓW
PODZIĘKOWANIA
ADOPCJA ZWIERZĄT
AKTUALNOŚCI Archiwum
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011
- 2010
- 2009
- 2008
- 2007
ROZKŁAD JAZDY
PODNIESIENIE KOMPETENCJI CYFROWYCH MIESZKAŃCÓW GMINY
PROJEKT-CYBERNASTOLATEK

ZAPRASZAMY DO GRY TERENOWEJ 
"Szlakiem pomników przyrody w Ostromecku"

Opis questingu:

        Questing jest grą terenową polegającą na wędrówce nieoznakowanym szlakiem. Trasę przemierza się poprzez rozszyfrowywanie wierszowanych zagadek umieszczonych na ulotce lub w aplikacji internetowej. Celem gry jest ich prawidłowe rozwiązanie które umożliwi dotarcie do miejsca w którym ukryta jest pieczęć. Nagrodą za przejście trasy jest zdobycie pieczęci. Czas przejścia to ok. 1 godzina.

     Ulotki z questem można wydrukować lub otrzymać bezpłatnie w recepcji Pałacu Nowego. Dostępna jest także wersja elektroniczna do pobrania na telefon, ze strony Questing.pl.

     Kanwą questingu ,,Szlakiem pomników przyrody w Ostromecku” jest miejscowa legenda o nieszczęśliwie zakochanych młodych ludziach, których różnice społeczne, majątkowe i religijne rozdzieliły na zawsze. Już jako świadkowie wielu wydarzeń oprowadzają nas oni po terenie parku, opisując wygląd okolicy sprzed wieków, historię pałaców oraz swojej miłości. Upostaciowieniem ich uczucia są zrośnięte na terenie najstarszej części parku przypałacowego dwa klony polne.

      Drzewa są zresztą świadkami wielu wydarzeń na terenie Ostromecka. W samym parku przypałacowym znajdują się obecnie 63 drzewa o znamionach pomnika przyrody. To bogactwo przyrodnicze stało się inspiracją do powstania tego questu. Wędrując wierszowanym szlakiem po terenie parku poznamy zatem wierzbę płaczącą, sosnę czarną- drzewo pochodzącego z terenów Austrii i Włoch, w nawiązaniu do pszczelarskich tradycji tych okolic będzie też lipa i oczywiście drzewo którego liść znajduje się w herbie Gminy Dąbrowa Chełmińska, drzewo będące symbolem siły i długowieczności- dąb.

     Warto poprzez zabawę odkrywać dziedzictwo przyrodnicze i historyczne najbliższej okolicy, i cieszyć się skarbami które są na wyciągnięcie ręki.

do pobrania


http://questing.pl/szlakiem-pomnikow-przyrody-w-zespole-palacowo-parkowym-w-ostromecku-nowy-quest-kujawsko-pomorskie/

poleć artykuł wersja do druku  

Copyright © 2007 by Logonet