Strona główna | Mapa strony | Kontakt
URZĄD GMINY
KONTAKT
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
INWESTYCJE I PROJEKTY
SAMORZĄDOWY INFORMATOR GMINY
BUDOWA NAPOWIETRZNEJ LINII 2x400 kV
OGŁOSZENIA
PRACOWNIA CERAMICZNA
KATALOG Z INFORMACJAMI
MAPA
ROZKŁAD JAZDY BUSA
MAPA SERWISU
BIBLIOTEKA PUBLICZNA
GALERIA
ZDROWIE
KRUS - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU
OŚWIATA
SPORT
TURYSTYKA
WYKOPALISKA W PNIU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
SZKOLENIA
POLICJA
Ustalanie przebiegu linii 400kv
TELEFONY ALARMOWE
GMINNE KOŁO EMERYTÓW,RENCISTÓW I INWALIDÓW
PODZIĘKOWANIA
ADOPCJA ZWIERZĄT
AKTUALNOŚCI Archiwum
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011
- 2010
- 2009
- 2008
- 2007
ROZKŁAD JAZDY
PODNIESIENIE KOMPETENCJI CYFROWYCH MIESZKAŃCÓW GMINY
PROJEKT-CYBERNASTOLATEK
GOSPODARKA ODPADAMI

"Zakole” i "Vistula” pojadą do Kielc na targi

Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły” nie pojedzie promować naszego regionu do Francji, która przystąpić ma w tym roku do międzynarodowego projektu "Droga Smaku”. Natomiast wspólnie z LGD "Vistula-Terra Culmensis - Rozwój Przez Tradycję” wybierze się na targi do Kielc.

LGD nie mógł liczyć tym razem na marszałkowskie wsparcie. A na to "Zakole” liczyło najbardziej.

- Nie jedziemy do Francji, ponieważ nie mamy pieniędzy na sfinansowanie - mówi Krzysztof Nowacki, wiceprezes LGD "Zakole Dolnej Wisły”. - Okazało się, że zbyt wysokie byłyby dla nas koszty podróży. Natomiast jedziemy do Kielc, gdzie zaprezentujemy się na I Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Weźmiemy również udział w międzynarodowej konferencji na temat "Perspektyw rozwoju i promocji turystyki wiejskiej i agrotu-rystyki w Polsce”, a także w warsztatach branżowych i wizytach studyjnych. Organizatorzy targów zapewniają bezpłatnie każdemu regionowi stoisko wystawiennicze.
Nieodpłatny udział w imprezie organizator zapewnia jedynie dla dwóch lokalnych grup działania z każdego województwa. Tą drugą LGD jest "Vistula Terra Culmensis”.

- Chcemy się tam zaprezentować z jak najlepszej strony - podkreśla Krzysztof Nowacki. - W ramach targów organizowany również będzie "Jarmark”. Nieodpłatnie otrzymamy powierzchnię przeznaczoną dla osób sprzedających własne produkty tradycyjne, na przykład wyroby rękodzielnicze, produkty regionalne, przetwory. Na targi zabieramy miód, powidła, smalec, pierogi sołtysa, barszcz wójta.
LGD"Vistula-Terra Culmensis - Rozwój Przez Tradycję” zamierza wystąpić w Kielcach na ludowo.

- Nasze stoisko będzie barwne, zabieramy ludowe stroje i nasze najlepsze produkty - zapewnia Anna Bochen, wiceprezes "Vistuli”. - Będą to: kozi serek ze Stolna, powidła starogrodzkie, chleb stolnieński, rogaliki z powidłami, smalec ze Stolna z jabłkiem oraz wyroby rękodzielnicze przygotowywane na święta wielkanocne. Poza tym, foldery promujące rejon działania naszej Grupy, naszych przedsiębiorców. Na organizowany tam konkurs na najlepszy produkt zgłosiliśmy: kozie serki, chleb ze Stolna i powidła starogrodzkie.
(Żródło: www.pomorsk.pl)

poleć artykuł wersja do druku  

Copyright © 2007 by Logonet