Strona główna | Mapa strony | Kontakt
URZĄD GMINY
KONTAKT
INWESTYCJE I PROJEKTY
SAMORZĄDOWY INFORMATOR GMINY
BUDOWA NAPOWIETRZNEJ LINII 2x400 kV
OGŁOSZENIA
PRACOWNIA CERAMICZNA
MAPA SERWISU
AKTUALNOŚCI
GALERIA
ZDROWIE
KRUS - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU
OŚWIATA
SPORT
Informacje sportowe
Ludowe Kluby Sportowe
Piłka nożna
sekcja bokserska
Wyniki
ORLIK
TURYSTYKA
WYKOPALISKA W PNIU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
ROZKŁAD JAZDY BUSA
POLICJA
TELEFONY ALARMOWE
GMINNE KOŁO EMERYTÓW,RENCISTÓW I INWALIDÓW
PODZIĘKOWANIA
ADOPCJA ZWIERZĄT
PRACA

Triumf dziewcząt z Dąbrowy Chełmińskiej

 

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Chełmińskiej zostały mistrzyniami powiatu bydgoskiego w piłkarskich piątkach.

 

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim  rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłkarskich piątkach szkół podstawowych dziewcząt. W rozgrywkach startowało 7 drużyn, które zacięcie rywalizowały najpierw w grupach systemem „każdy z każdym”, później zaś w spotkaniach o 3. i 1. miejsce. Turniej zakończył się triumfem Zespołu Szkól w Dąbrowie Chełmińskiej, który w finale, po rzutach karnych, pokonała Szkołę Podstawową  w Łąsku Wielkim.

Skład drużyny zwyciężczyń z Dąbrowy Chełmińskiej: Sandra Halapacz, Barbara Niedziela, Wioleta Majewska, Monika Mrugała, Paulina Pięta, Magdalena Wawerek, Magdalena Wędrzyńska, Ewa Rozmarynowicz, Kamila Gębka i Kamila Kowalska. Opiekunem zespoły był Tomasz Chyła.

Zwycięski zespól reprezentować będzie powiat bydgoski w ćwierćfinałach Mistrzostw Województwa. Drużyny udekorowane zostały dyplomami oraz statuetkami, a zwodnicy słodyczami i napojami ufundowanymi przez organizatorów _ Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy oraz MUKS „Roszak” Solec Kujawski. Wręczono ponadto nagrody indywidualne  - najlepszą bramkarką została Magdalena Wawerek, zaś najlepszą zawodniczką – Sandra Halapacz, obie ze zwycięskiego zespołu.

 

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

_________________________________________________________________________
W niedzielę 28 grudnia w sali gimnastycznej w Dąbrowie Chełmińskiej odbył się „Świąteczny turniej o puchar wójta gminy Dąbrowa Chełmińska”. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, których podzielono na dwie grupy. Dwie najlepsze w każdej grupie grały dalej w półfinałach. Na sali wypełnionej niemal po brzegi emocji nie brakowało. Triumfatora turnieju musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. W tym elemencie gry lepsza okazała się Straż Pożarna z Bydgoszczy, która pokonała Arko Czarże. Miłą niespodziankę mieszkańcom Dąbrowy sprawili młodzi zawodnicy Pubu Warsztat zdobywając trzecie miejsce. Najlepszym bramkarzem został Arkadiusz Krzemiński, a najlepszym strzelcem Łukasz Gąsior, obaj z Arko Czarże.
 
GRUPA A
  1. Arko Czarże 7 7-3
  2. Straż Pożarna 7 6-3
  3. LKS Janowo   3   5-6
  4. LKS Czemlewo 0 5-11
 GRUPA B
  1. Pub Warsztat Dąbrowa Chełm. 7 11-9
  2. LKS Dąbrowa Chełmińska        6 11-7
  3. Unisław                                      3 7-10
  4. LKS Stan-Mar Czarże                1 7-10
 Wyniki:
Czemlewo – Arko 2-4
Straż Pożarna – Janowo 2-1
LKS Dąbrowa – Pub Warsztat 4-5
Stan-Mar – Unisław 3-4
Czemlewo – Straż Pożarna 1-3
Arko – Janowo 2-0
LKS Dąbrowa – Stan-Mar 3-1
Pub Warsztat – Unisław 3-2
Czemlewo – Janowo 2-4
Arko – Straż Pożarna 1-1 k.3-2
LKS Dąbrowa – Unisław 4-1
Pub Warsztat – Stan-Mar 3:3
Półfinały:
Arko – LKS Dąbrowa 3-2
Straż Pożarna – Pub Warsztat 1-1 k.2-0
Mecz o 3 miejsce
LKS Dąbrowa – Pub Warsztat 5-6
Finał
Arko Czarże – Straż Pożarna 2-2 k. 1-2
__________________________________________________________________
 
W  niedzielę odbyła się runda finałowa Halowej Ligi Dąbrowy Chełmińskiej o puchar Wójta Gminy. Już półfinały dostarczyły kibicom wielu emocji, a szlagierem były derby Czarża. Jeszcze na 8 minut przed końcem spotkania Stan-Mar prowadził dwoma bramkami, ale po pasjonującej końcówce piłkarze Arko doprowadzili do remisu by później zwyciężyć w konkursie rzutów karnych i tym samym awansując do finału. Tam najlepszymi okazali się zawodnicy LKS-u Dąbrowa, którzy pewnie pokonali Arko. Z uwagi na to, że piłkarze LKS-u grający w A-klasie występowali gościnnie, na mistrzostwa powiatu pojedzie najlepsza drużyna z gminy, w tej sytuacji zespół z Czarża. W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny, które walczyły w ubiegłorocznym finale. Tym razem Janowo pokonało obrońcę tytułu Stan-Mar Czarże, po bardzo emocjonującym meczu. Królem strzelców ligi został Sebastian Lewicki (Arko Czarże) z 28 bramkami, a najlepszym bramkarzem Łukasz Smycz (LKS Dąbrowa)
 
LKS Janowo – LKS Dąbrowa Chełm. 1:5 (0:3)
Janowo: Daniel First –1 LKS: Dariusz Konwiński –2, Sławomir Filarecki, Krzysztof Nebak, Remigiusz Kuś po 1
 
Stan-Mar Czarże – Arko Czarże 5:5 (3:2) karne: 1:2
Stan-Mar: Robert Lachowicz –3, Marcin Bańka, Roman Siewert po 1 Arko: Sebastian Lewicki, Michał Berzis po 2, Dawid Pałczyński –1
 
Mecz o 3 miejsce
Stan-Mar Czarże - LKS Janowo 5:9 (2:4)
Czarże: Mieczysław Siewert –3, Michał Kurkowski, Marcin Bańka, Robert Lachowicz po 1 Janowo: Michał Brzoskiewicz, Michał Szwaracki po 3, Radosław Wnęk, Bartłomiej Kociniewski, Jacek Kociniewski po 1
 
Finał:
LKS Dąbrowa – Arko Czarże 20:10 (11:4)
LKS: Dariusz Konwiński –6, Maciej Lewicki –3, Mariusz Myśliński, Mateusz Pudo, Remigiusz Kuś po 2, Sławomir Filarecki, Bartosz Sikora, Krzysztof Nebak, Przemysław Cygański, Krystian Gil po 1 Arko: Łukasz Gąsior –4, Sebastian Lewicki –3, Dawid Pałczyński –2, Michał Berzis -1

Szykują się wzmocnienia w LKS

(S-G)

Zdaniem trenera Bogdana Arbszajtisa runda wiosenna A klasy bydgoskiej będzie bardzo trudna dla LKS Dąbrowa Chełmińska.

Przygotowania do rewanżów rozpoczęły się w klubie 3 stycznia. Zawodnicy trenują trzy razy w tygodniu (sala w Dąbrowie Chełmińskiej i boisko w Czarżu). W najbliższych dniach w zespole dokonane zostaną wzmocnienia. Ma to pomóc LKS w utrzymaniu się w A klasie. Faworytem trenera Arbszajtisa do wygrania ligi jest Krajna/Trociński, lider po rundzie jesiennej - 42 pkt., który wyprzedza Kamionkę/Zjednoczonych - 31 i Orlika Gogolinek - 31 pkt.

Szkoleniowiec zaplanował kilka sparingów. Zespół rozegrał dwie gry kontrolne: uległ KP Polonii Bydgoszcz (sztuczna trawa na Zawiszy) 2:4 (obie bramki zdobył Dariusz Konwiński) i pokonał Bogmar Ostromecko (B klasa) 6:0. Kolejne sparingi odbędą się z Pomowcem-Victorią Kijewo, Unią Wapno, KU AZS UKW Bydgoszcz (juniorzy starsi), Pomorzaninem Serock i Gryfem Sicienko. Po rundzie jesiennej drużyna z Dąbrowy Chełmińskiej zajmuje 14. lokatę (na 15 zespołów) - 10 pkt (bramki 22-35). Pierwszy mecz rundy jesiennej zespół z Dąbrowy Chełmińskiej rozegra 21 lub 22 marca na wyjeździe z Dębem/Prefabet Potulice (jesienią LKS przegrał 1:4).

 

poleć artykuł wersja do druku  

Copyright © 2007 by Logonet