Strona główna | Mapa strony | Kontakt
URZĄD GMINY
KONTAKT
INWESTYCJE I PROJEKTY
SAMORZĄDOWY INFORMATOR GMINY
BUDOWA NAPOWIETRZNEJ LINII 2x400 kV
OGŁOSZENIA
PRACOWNIA CERAMICZNA
KATALOG Z INFORMACJAMI
MAPA SERWISU
BIBLIOTEKA PUBLICZNO-SZKOLNA
Zasłużony dla Kultury Polskiej
Nagroda dla GBPSz
Bajka mojej mamy
Harry Poter dla bibliotek
Dzieci z Bullerbyn w Ostromecku
Spotkanie z Trojanowskim
Urodziny misia
Dotacja dla biblioteki
Przedszkolaki w bibliotece
Dzień Bibliotekarza
Dzień Misia
Dyskusyjne Kluby Książki
Spotkanie wielbicieli Harry’ego Pottera
Wychowanie przez czytanie
Niesforne Miziołki w Dąbrowie Chełmińskiej
Integracja dzieci słyszących i niesłyszących
Strażak w bibliotece
Czytanie w pałacowych komnatach
Parada wyobraźni
Spotkanie w przychodni.
„Jak Wojtek został strażakiem”
Ogólnopolskie urodziny książkowego misia.
Dotacja wzbogaciła księgozbiory placówek biblitecznych.
Spotkanie autorskie z Dorotą Suwalską.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
Autor „savoir-vivru dla dzieci” gościł w bibliotece
PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK
Konferencja edukacyjna 'Mądre wychowanie'
„INTERNET OKNEM NA ŚWIAT”
Partnerstwo na rzecz rozwoju biblioteki
Danuta Wędrowska Koordynatorem Roku 2010
GALERIA
ZDROWIE
KRUS - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU
OŚWIATA
SPORT
TURYSTYKA
WYKOPALISKA W PNIU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
SZKOLENIA
Ustalanie przebiegu linii 400kv
POLICJA
TELEFONY ALARMOWE
GMINNE KOŁO EMERYTÓW,RENCISTÓW I INWALIDÓW
PODZIĘKOWANIA
ADOPCJA ZWIERZĄT
PRACA
ROZKŁAD JAZDY

       W Ostromecku 8 grudnia 2008 r., w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy placówkach bibliotecznych na terenie gminy oraz ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, odbyło się spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci i młodzieży Dorotą Suwalską. W imprezie uczestniczyło ponad 150 osób: uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej i pierwszych klas Gimnazjum w Ostromecku, dzieci z czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Czarżu oraz nauczycielki: Danuta Urbańska, Danuta Mikołajczyk, Irena Sujecka, Danuta Węgierska, Iwona Sikora, Janina Ściagow, Renata Klocek, Małgorzata Targowska, Agnieszka Gapińska, Marlena Łobocka, Kamila Giłka oraz kierownik Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej Danuta Wędrowska, bibliotekarki Beata Adamiec i Hanna Klarkowska. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Lucyna Partyka, Koordynator podregionu bydgoskiego Dyskusyjnych Klubów Książki. Spotkanie odbyło się w świetlicy, ponieważ czytelnia Filii Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej nie pomieściłaby wszystkich chętnych. Warto dodać, że było to już czwarte w tym roku spotkanie z pisarzem na terenie naszej gminy i jak pozostałe cieszyło się dużym zainteresowaniem. Gościliśmy Kazimierza Szymeczkę, Joannę Olech i Krystynę Drzewiecką.

Dorota Suwalska była mile zaskoczona tak dużą frekwencją. Pisarka ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, współpracowała z TVP realizując filmy plastyczne i felietony autorskie dla dzieci. Pisze wiersze, opowiadania, jest pomysłodawczynią „Przytulanki-Czytanki” - pluszowej zabawki, w której wnętrzu ukryta jest książka z „Bajkami pocieszajkami”. Prowadzi także zajęcia artystyczne w Ośrodku Kultury i współpracuje z Fundacją Upowszechniania Kultury wśród Dzieci i Młodzieży.

Dorota Suwalska jest autorką serii książeczek o rozbrykanej i sympatycznej Zuźce.

Podczas spotkania osobiście przeczytała obszerne fragmenty swojej nowej książki

pt. „Zuźka w necie i realu”. Wszyscy z uwagą słuchali przygód o zawadiackiej dziewczynce. Jak podczas każdego spotkania było bardzo dużo pytań. Dzieci wręcz zasypywały pisarkę pytaniami. Pytali o twórczość, życie prywatne, o zainteresowania i wiele innych spraw.

Pytania gimnazjalistów dotyczyły w szczególności książki pt. „Marionetki Baby-Jagi”, refleksyjnej opowieści o porozumieniu, więziach rodzinnych i przezwyciężaniu trudności, w której autorka mówi o problemach mogących spotkać każdego.

Uśmiech pisarki wzbudziło, jak je sama określiła, „sztandarowe pytanie” „ile Pani ma lat”.

Dorota Suwalska miała również małą niespodziankę dla dzieci – pokazała jak w inny sposób można wykonać ilustracje do książek. Posłużyła się w tym celu, ku zdziwieniu dzieci, gorącym żelazkiem, kalką i papierem. Dzieci były pod wrażeniem innej metody tworzenia obrazków. Miały także możliwość obejrzenia zbioru ilustracji stworzonych wyłącznie za pomocą znaków znajdujących się na klawiaturze komputera. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na sali panował już przedświąteczny klimat – stała kolorowa choinka, a uroku dodawała wystawka pięknych prac plastycznych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ostromecku. Na zakończenie dzieci wręczyły pisarce mnóstwo listów napisanych specjalnie do niej jak również do bohaterów jej książek oraz bukiet kwiatów. Każdy mógł zdobyć autograf pisarki. Mamy nadzieję, że po takim spotkaniu, dzieci jeszcze chętniej będą sięgać po książki autorki, którą bezpośrednio poznali.

 Serdecznie dziękujemy pani Lucynie Partyce Koordynatorowi regionalnemu DKK, za umożliwienie spotkania autorskiego, pani Marii Łabaj za udostępnienie sali w świetlicy oraz panu Waldemarowi Łobodzkiemu Dyrektorowi Zespołu Szkół w Czarżu za zorganizowanie dowozu dzieci.

                                                        

         Kierownik Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej

          Danuta Wędrowska

 

  

 

 

 

poleć artykuł wersja do druku  

Copyright © 2007 by Logonet