Strona główna | Mapa strony | Kontakt
URZĄD GMINY
KONTAKT
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
INWESTYCJE I PROJEKTY
SAMORZĄDOWY INFORMATOR GMINY
BUDOWA NAPOWIETRZNEJ LINII 2x400 kV
OGŁOSZENIA
PRACOWNIA CERAMICZNA
Ceramika z pasją.
Złota Pracownia
KATALOG Z INFORMACJAMI
MAPA SERWISU
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
GALERIA
ZDROWIE
KRUS - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU
OŚWIATA
SPORT
TURYSTYKA
WYKOPALISKA W PNIU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
SZKOLENIA
POLICJA
Ustalanie przebiegu linii 400kv
TELEFONY ALARMOWE
GMINNE KOŁO EMERYTÓW,RENCISTÓW I INWALIDÓW
PODZIĘKOWANIA
BEZDOMNE ZWIERZĘTA
AKTUALNOŚCI Archiwum
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011
- 2010
- 2009
- 2008
- 2007
ROZKŁAD JAZDY
PODNIESIENIE KOMPETENCJI CYFROWYCH MIESZKAŃCÓW GMINY
PROJEKT-CYBERNASTOLATEK
GOSPODARKA ODPADAMI
PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY – Linia Dębowiec – Wałdowo Królewskie
FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH

KAMELEON - to Wojewódzki Przegląd Plastycznej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Przegląd skierowany jest do “małych i dużych” w wieku od 5-19 lat. Ideą Przeglądu jest: integracja dziecięcych i młodzieżowych grup działających w różnych placówkach kultury i w szkołach w systemach pozalekcyjnych, wyrównywanie szans w dostępie do kultury w środowiskach wiejskich , mniej zamożnych itp., wymiana doświadczeń, tworzenie klimatu inspirującego i motywującego do twórczych działań uczestników zajęć jak i ich instruktorów,stworzenie warunków zdrowej rywalizacji między placówkami kultury. KAMELEON daje nam - organizatorom obraz kondycji edukacji plastycznej w naszym regionie, daje nam istotną wiedzę na temat form pomocy jakimi możemy służyć w różnych ośrodkach. KAMELEON umożliwia wielu pracowniom ( czasem bardzo ciekawych ) na wyjście z cienia , na zaprezentowanie się szerszej publiczności, pochwalenie się całoroczną pracą. Pracownie, a z nimi ich instruktorzy przestają być anonimowi, a te dobre stają się wzorem dla innych.

 TROCHĘ HISTORII;
Początki to pięć edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci -bez podsumowującej wystawy, z wręczeniem nagród. Od 1995 roku zmiana formuły oraz nazwy na Wojewódzki Przegląd Plastycznej Twórczości Dziecka “KAMELEON” Od roku 2003- do Przeglądu włączono ( na wniosek wielu uczestników starszą grupę wiekową ) co pociągnęło za sobą zmianę nazwy na WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY KAMELEON

Podsumowaniem każdego przeglądu jest wystawa, na której można było oglądać dorobek poszczególnych pracowni. Wystawa gościła już w następujących miejscach: Sępoleński Dom Kultury, Pałac w Ostromecku, Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu, Muzeum im L. Wyczółkowskiego - Wyspa Młyńska, Soleckie Centrum Kultury  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kcyni i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy.

Każda kolejna edycja jest okazją do wyróżnienia tych najlepszych, ale do dostrzeżenia również tych, którzy pracują w bardzo trudnych warunkach,a mimo to mają swoje drobne sukcesy. Sukcesy to przede wszystkim praca instruktorów pełnych pomysłów i otwartych na współpracę .Dziękujemy wszystkim instruktorom oraz Dyrektorom wymienionych placówek za udział w Kameleonie.

OŚRODKI, KTÓRE ZDOBYŁY TYTUŁY “ZŁOTYCH PRACOWNI”

  • Włocławskie Centrum Kultury
  • Pałucka Pracownia Rzeźby
  • Soleckie Centrum Kultury
  • Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim
  • Sępoleński Dom Kultury
  • Świetlica Wiejska w Gzinie
  • Miejski Ośrodek Kultury w Ciechocinku
  • Centrum Kultury Akademia w Świeciu
  • Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
  • Szkoła podstawowa w Linowie

poleć artykuł wersja do druku  

Copyright © 2007 by Logonet