Strona główna | Mapa strony | Kontakt
URZĄD GMINY
KONTAKT
INWESTYCJE I PROJEKTY
SAMORZĄDOWY INFORMATOR GMINY
BUDOWA NAPOWIETRZNEJ LINII 2x400 kV
OGŁOSZENIA
PRACOWNIA CERAMICZNA
KATALOG Z INFORMACJAMI
MAPA SERWISU
BIBLIOTEKA PUBLICZNO-SZKOLNA
Zasłużony dla Kultury Polskiej
Nagroda dla GBPSz
Bajka mojej mamy
Harry Poter dla bibliotek
Dzieci z Bullerbyn w Ostromecku
Spotkanie z Trojanowskim
Urodziny misia
Dotacja dla biblioteki
Przedszkolaki w bibliotece
Dzień Bibliotekarza
Dzień Misia
Dyskusyjne Kluby Książki
Spotkanie wielbicieli Harry’ego Pottera
Wychowanie przez czytanie
Niesforne Miziołki w Dąbrowie Chełmińskiej
Integracja dzieci słyszących i niesłyszących
Strażak w bibliotece
Czytanie w pałacowych komnatach
Parada wyobraźni
Spotkanie w przychodni.
„Jak Wojtek został strażakiem”
Ogólnopolskie urodziny książkowego misia.
Dotacja wzbogaciła księgozbiory placówek biblitecznych.
Spotkanie autorskie z Dorotą Suwalską.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
Autor „savoir-vivru dla dzieci” gościł w bibliotece
PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK
Konferencja edukacyjna 'Mądre wychowanie'
„INTERNET OKNEM NA ŚWIAT”
Partnerstwo na rzecz rozwoju biblioteki
Danuta Wędrowska Koordynatorem Roku 2010
GALERIA
ZDROWIE
KRUS - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU
OŚWIATA
SPORT
TURYSTYKA
WYKOPALISKA W PNIU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
SZKOLENIA
Ustalanie przebiegu linii 400kv
POLICJA
TELEFONY ALARMOWE
GMINNE KOŁO EMERYTÓW,RENCISTÓW I INWALIDÓW
PODZIĘKOWANIA
ADOPCJA ZWIERZĄT
PRACA
ROZKŁAD JAZDY

 

Niesforne Miziołki w Dąbrowie Chełmińskiej

czyli spotkanie autorskie z Joanną Olech

 

7 maja 2008 r.  Gminna Biblioteka Publiczno-Szkolna w Dąbrowie Chełmińskiej gościła Joannę Olech, która przyjechała na spotkanie autorskie z dziećmi, w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, działających przy naszych placówkach bibliotecznych oraz kampanii społecznej

„Cała Polska czyta dzieciom”. W spotkaniu wzięło udział 240 dzieci z terenu gminy – uczniowie klas II, III i IV Szkół Podstawowych w Dąbrowie Chełmińskiej, Ostromecku i Czarżu oraz grupa z oddziału zerowego z Dąbrowy Chełmińskiej.

Joanna Olech, która z wykształcenia jest grafikiem (ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na wydziale grafiki) opowiadała m.in. o tym jak została pisarką, prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki. Czytała fragmenty ogromnie lubianej przez dzieci książki „Dynastia Miziołków”, za którą w 1995 r. zdobyła wyróżnienie w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Autorka przygotowała dla dzieci krótkie konkursy literackie związane z jej książkami. Zaproponowała też zabawę, w czasie której młodzi czytelnicy wykazali sie doskonałą znajomością treści Miziołków. Na wszystkie pytania odpowiadali bezbłędnie, za co nagradzani byli przez autorkę słodyczami (cukierkami i batonikami). Publiczność wybrała dwóch najbardziej podobnych do Miziołka chłopców, którzy również zostali nagrodzeni przez autorkę.

Joanna Olech przypomniała, że aby napisać książkę nie potrzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, pisarzem może zostać każdy niezależnie od kwalifikacji i wykonywanego zawodu oraz zachęcała do twórczych prób i udziału w konkursach literackich.

Było to spotkanie niezwykle fascynujące zapewne twórcze dla wielu uczestników.
Autorka otrzymała od dzieci kwiaty i własnoręcznie wykonane przez dzieci:  figurkę Pippi Pończoszanki z masy solnej, glinianą tabliczkę z napisem „Cała Polska czyta dzieciom”  oraz ilustracje do książki Dynastia Miziołków, co sprawiło jej szczególną radość. Zachwycała się ilustracjami wyeksponowanymi podczas spotkania wykonanymi przez dzieci uczestniczące w spotkaniach czytelniczych organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczno-Szkolną w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Natomiast miłą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy w książkach, pamiętnikach i na specjalnie przygotowanych kartkach z miziołkową i smoczą pieczęcią.
Niezwykły urok i spontaniczność Joanny Olech, jej doskonały kontakt z dziećmi oraz ich radość i żywiołowe reakcje na pewno zaowocują kolejnymi spotkaniami z autorką.

Spotkania autorskie są aktywną zachętą do czytania, rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka. Uczniowie chętniej sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali.

Serdecznie dziękujemy pani Lucynie Partyce Koordynatorowi regionalnemu Dyskusyjnych Klubów Książki za umożliwienie zorganizowania spotkania autorskiego, panu Józefowi Kozdroniowi Komendantowi Gminnemu OSP za pomoc i udostępnienie sali w Remizie OSP w Dąbrowie Chełmińskiej oraz  dyrektorom szkół: panu Waldemarowi Łobodzkiemu i pani Elżbiecie Galant za udostępnienie autokarów na dowóz dzieci.

                                                                                          

poleć artykuł wersja do druku  

Copyright © 2007 by Logonet